Skip to main content

Урогенітальний трихомоніаз

⬆️Шіроко поширене у всьому світі захворювання, викликається піхвової трихомонадою (Trichomonas vaginalis), відноситься до групи захворювань, що передаються статевим шляхом.


⬆️В останні роки сечостатевої трихомоніаз поєднується з хламідіями, мікоплазмами, кандидозом, гонореєю,сифілісом та іншими урогенітальними інфекціями.

❓Вперше трихомонади були виділені французьким лікарем Donne в 1836 році з вагінальних виділень жінок, хворих на гонорею та сифіліс.

⬆️Передача інфекції відбувається статевим шляхом, дуже рідко нестатевим (частіше у дівчаток), через забруднені виділення хворих,предмети домашнього вжитку (білизну, рушник, мочалки, підкладні судна)

⚠️ Щороку реєструється понад 170 млн нових випадків трихомоніазу . Частота цього захворювання серед негонококових урогенітальних захворювань, за даними деяких досліджень, сягає 60-85% .

Важливість проблеми зумовлена не лише широким розповсюдженням захворювання, але й тими наслідками, що позначаються на організмі пацієнта та його оточення, а також появою ускладнень, що можуть стати причиною безпліддя, патології вагітності, пологів і т.і. Так, за даними літератури, серед жінок з безпліддям, частота урогенітального трихомоніазу складає 41,8%, а серед вагітних із загрозою переривання вагітності та передчасних пологів – 32,9%.

Однією із причин розповсюдження сечостатевого трихомоніазу є те, що близько 50% трихомонадних інфекцій – із безсимптомним перебігом, що зумовлює несвоєчасність діагностики .

Через 3-4 тиж після зараження трихомоніазом запальний процес переходить у хронічну форму, що також ускладнює діагностику і відповідно – лікування !


➡️Симптоми трихомоніазу у чоловіків .

Пацієнтів турбують свербіж статевих органів, виділення з уретри, печіння після еякуляції або сечовипускання, хворобливе і часте сечовипускання. При гострому перебігу відзначаються рясні, слизисто-гнійні виділення
Найчастіше запалення проявляється в уретрі, простаті і яєчках.

У чоловіків з трихомонадним уретритом може розвинутися баланіт і баланопостіт. Хворі предявляють скарги на сверблячку голівки статевого члена, помірні болі в області крайньої плоті,зуд шкіри статевого члену .

Важливо : Захворювання може мати бессимптомний перебіг або мати симптоми ,кандидозу,циститу ,простатиту .

➡️Симптоми трихомоніаза у жінок :

При гострих формах хворих турбують :
-пінисті виділення з піхви з неприємним запахом (прозорі, білі, сірі,жовті або зелені). Хронічний перебіг супроводжується печінням в області статевих органів або під час сечовипускання, болючість під час статевого акту,хворобливе і часте сечовипускання.

Важливо : Захворювання може мати бессимптомний перебіг або імітувати
клінічну картину кандидозу(«молочниці») та циститу !

⚠️Ускладнення :
• у жінок – ураження матки, труб і яєчників;
• у чоловіків – запалення органів сечостатевої системи; простатит
• чоловіче і жіноче беспліддя⚠️

✅Контроль виліковності

Вилікуваними рахують хворих, у яких клінічне одужання поєднується з повною санацією від збудників трихомоніазу.
При встановленні виліковності трихомоніазу перший контроль проводиться через 7-10 днів після закінчення прийому протистоцидних засобів. Через 2 тижні після контрольних мазків проводять повторну діагностику і беруть мазки і посіви на трихомонади. Пацієнти знаходяться на диспансерному спостереженні протягом 3 місяців. У жінок контроль виліковності рекомендується проводити до і після менструацій протягом 2-3 менструальних циклів.

ЛІКУВАЛЬНА ПРОГРАМА

Загальні принципи.

Медичну допомогу хворим надають в спеціалізованих лікувально-профілактичних закладах: шкірновенерологічних кабінетах багатопрофільної поліклініки, шкірновенерологічних диспансерах (районні, міські, обласні), клініці інституту дерматології та венерологіії АМН України, в клініках вищіх навчальних закладів. Профіль відділення – дерматовенерологічний. Профіль спеціаліста – дерматовенеролог.
Точний діагноз важливий для вибору відповідної специфічної терапії, а у випадку вагінального трихомоніазу – безпосередньо для лікування сексуальних партнерів.

Оскільки піхвова трихомонада – це мікроорганізм, що передається статевим шляхом, необхідний скринінг на наявність супутніх інфекцій. Варто порекомендувати утримуватись від статевих контактів, доки лікування усіх партнерів не буде завершено.
Показання для призначення терапії:
Позитивний тест на трихомоніаз незалежно від симптомів
Епідеміологічне лікування сексуальних партнерів

В Нашому лікувальному закладі пацієнти можуть отримати висококваліфіковану допомогу ,пройти обстеження та лікування згідно стандартам МОЗ України